Gergi Tavan Montajı Nasıl Yapılır?

Gergi Tavan montajında, özel olarak üretilmiş alüminyum profiller kullanılmaktadır ve ilk aşamada bu profiller duvara monte edilir.

Gergi Tavan montaj profilleri duvara monte edildikten sonra PVC membran (gergi tavan kumaşı esnek kaplama) malzemesi ısıtılarak genleştirilir ve profillere takılır.

Soğumaya bırakılan PVC membran (gergi tavan kumaşı esnek kaplama) eski yapısına geri döndüğünde, gerilmiş ve istenilen şekli almıştır.

Gergi Tavan montajı hakkında daha fazla fikir edinmeniz için aşağıda paylaşılan videoyu izlemenizi önerir, Gergi Tavan uygulamaları hakkında aklınıza takılan tüm sorularla ilgili bizimle iletişime geçmenizi istirham ederiz.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi Tavan sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne incelenmesi gereken bir sistemdir. Gergi Tavan uygulaması dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinir. Eski Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarında insanlar ipek kumaşlardan salon tavanlarına zengin durması için Gergi Tavan uygulaması yaparlardı. Mevcut olanaklarla o günlerde yapılan Gergi Tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. İpek kumaşlar yeterince gerilemediği için, zamanla sarkmakta ve parlaklığı ilk günkü halini kaybetmekteydi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Gergi Tavan sistemleri de değişti ve günümüzdeki halini aldı. PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve şıklığı artıran bir seçenek olarak tavan ve duvarlarla ilgili dekorasyon çözümleri arasında yerini aldı. Gergi Tavan hem şık hem de esnek bir yapıya sahiptir. Ayrıca Fiyat avantajı sağlar. Bu yüzden günümüzde tavan ve duvarlara yönelik en çok tercih edilen dekoratif çözümdür.

Gergi tavan, yüksek teknoloji ile yangına dayanıklı olarak üretilmiş özel PVC membranların yine bu iş için özel üretilmiş gergi tavan montaj profillerine ne ısıtılarak gerilmesi ile akustik, estetik, dekoratif bir yapı ve aydınlatma elemanıdır.

Halk arasında germe tavanbarisol tavanbarrisol tavan veya barisol aydınlatma olarak bilinir.

Gergi Tavan malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir kimyasal bileşimi ve bakım gerektirmeyen teknik özellikleri sayesinde tam anlamıyla çevreci bir üründür. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radiuslu uygulamalara da olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. Gergi tavan uygulamasını sadece görsel bir yapı yada malzeme olarak düşünmeyin, sağlık ve hijyen ve tasarruf olmazsa olmazları arasındadır.

GERGİ  TAVAN

3D Gergi tavan denildiğinde akla gelen tavanda bulunan gökyüzü desenlerinden oluşan bir vurgu aklımızda kalan, aslında birçok şekil ve desenlerle çeşitlenen gergi tavan uygulamaları tasarım ve uygulamalar ile farklılık katmaktadır. Gergi tavan uygulamaları ve desenlerini seçmeniz durumunda uygulama alanına göre ölçülendirilir ve montaj yapılır. Temizliği çok kolay olup nemli bez ile silinir, leke tutmaz bir pvc germe tavan olarak da adlandırılır.

BARISOL GERGİ  TAVAN

Gergi tavan denildiğinde akla ilk gelen Barisol Tavan yani Transparan şeffaf gergi tavan akla gelmektedir. Transparan gergi ham işlem görmemiş şeffaf PVC gergi tavandır. LED aydınlatma ile istenilen renk yansıtabiliniz. Rgb LED döşetildiğinde kademeli ışık animasyonları ortaya çıkar, ortamda değişiklik sağlar. Şeffaf olan ürünün üstüne UV baskı ile istenilen resim ve desen basılan bu ürün yanıcı değildir, kolay silinir.

 

LAKE GERGİ  TAVAN

Lake gergi tavan uygulamaları tamamlayıcı ve dekoratif amaçlı kullanılan bir üründür. Renk yelpazesi açısından pek çok renk seçeneği bulunan, gergi tavan uygulamalarında kullanılır. Lake gergi denildiğinde ışık geçirmez bir ürün olduğunu unutmayalım, bu Lake gergi tavan uygulamalarında fiber optik aydınlatma ile dekoratif ışık yaymakta mümkündür. Separetor destekli yapıldığında ya da kaynaklı modeller ile göz kamaştırıcı bir dekor ortaya çıkmaktadır. Çalışmalarınızda desen ve şekil katabilecek bir üründür.

GERGİ  TAVAN M2 FİYATLARI

Gergi tavan fiyat,  metrekare hesaplaması en ve boyun çarpımı ile ortaya çıkmakadır, metrekare fiyatı ölçü büyüklüğüne göre fiyat verilmektedir. Gergi tavan fiyat garantisi vermekteyiz, yapılan işin arkasında duran firmalar arasında bulunan İstanbulda gergi tavan (GERLED3D) yapmış olduğu projelerinde hiçbir problem yaşamamıştır. Gergi tavan ve duvar kâğıdı imalat ve satış konusunda siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

3D DUVAR KAĞITLARI

3 boyutlu Alman Mehler kumaş, tek parça, ölçünüze göre 320cm boyunda ve 50m uzunluğunda yırtılmaz özelliğe sahip, silinebilir, de-monte edilebilen 1. sınıf ürünlerdir. 3D tasarımlar ile duvarlarınızda farkınızı ortaya koymanız, tamamen hayal gücünüzle sınırlıdır.

LIGHTBOX – TEKSTİLBOX GERGİ  TAVAN

Lightbox gergi montajı kolay bir üründür, 3 dakikada takılabilen üründe ısıtıcıya gerek yoktur. Tablo, reklam tabelası olarak da kullanılan ürün olan Lightbox istenilen ölçü ve ebatlarda yapılabilir. İl dışına ürün anlaşmalı kargo firmasıyla 2 iş gününde teslim edilir. Resim çerçevesi gibi durması çok estetik bir görüntüye sahip oluşu çok farklılık göstermektedir.Kolay kurulum sayesinde zametsiz ve ısıtıcıya gerek kalmadan montaj yapılabilinir, bu uygulamayı illa tekstilbox kasası kullanmadan tavan,duvar ve ahşap modilya kenarlarına kendisine ait profil kullanılarak tekstilbox kumasını takabilirsiniz.Her an her saniye kuması açıp kapayabilirsiniz.

TEZGAH ARASI CAM UYGULAMA

Tezgah arası cam uygulama evinizde çok değişik görsel seçenekleri ile mutfağınıza ve banyo duvarlarında estetik güzellik katan bir uygulamadır. Tezgah arası cam uygulaması 6 mm Cama ters baskı yapılarak uygulanır arkasına pütürlü ilacı ile yapılarak nem ve baskının kalmasını önlemektedir. Cam yüzeyinde görsel arka tarafından baskı olduğundan çizilme yapmaz, her zamanki durumunu korumaktadır. Tezgah arası cam görsel seçeneklerimiz fazlasıyla vardır, istenilen model uygulanır. Metretül olarak hesaplanmaktadır ve priz delikleri için kesim ücrete tabidir.

GERGİ TAVAN BAKIMI VE TEMİZLİĞİ

Gergi tavan ;temizliği, trafo değişimi, led aydınlatma bakım ve onarımı yapılmaktadır. Gergi tavan aslında fazla pislik tutan bir ürün değildir. Yapılan gergi tavanlarda teknik olarak yanlış uygulamaların sonucunda doğan hatalardan dolayı gergi tavan kumaşının içine sinek, örümcek vb. haşerelerin düşmesinden dolayı kirlenmektedir. Yapılan gergi tavan havuzlarında saten açısına kadar parlak ve boyalı temiz bir yüzey olmalıdır. Led aydınlatmalarda kablolama 1.5 nyaf kablo ile montaj yapılmalıdır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.Bakım yapılacak yerde teknik olarak belgesiz çalışma yapılmamaktadır,bu belgelerden bazıları Mesleki yeterlilik belgesi,yüksekte çalışabilir belgesi,elektrik mesleki yeterlilik belgesi ve iş güvenli belgeleri olmadan çalışma yapılmamaktadır.Bu belgeler olmadan firmalara yaptırmanız daha uygun olacaktır.

GERGİ TAVAN DETAYLARI

Işıklı tavan  şık görünümü işe dikkatleri üstüne çekebilen ürünler arasındadır.Gergi tavan uygulama alanlarına göre ;Transparan gergi tavan (barrisol), lake gergi tavan, resimli gergi tavan,  gergi tavan, baskılı gergi tavan, fiber optik gergi tavan, gökyüzü gergi tavan diye bir çok isimle anılmaktadır. Akustik bir yapıda olan gergi tavan estetik görünümü ile göz kamaştırıcı olabilmektedir.Gergi tavan uygulama alanları geniştir. Nem ve rutubete dayanıklı bir üründür. Hafif olması sebebiyle ağırlık yapmayan bir üründür. Gergi tavan uygulamaları elips ya da yapılacak alt yapıya göre şablonlu olarak da montaj yapılabilmektedir.

Gergi tavan tamiri, bakımı ve içinde bulunan ışıkların değişimi, gergi tavan temizliği kolay ve basittir. Gergi tavan yaptırmadan yaptırdığınız firmaya yaptığı işlere bakmalısınız. Bu işi yapan firmalara yaptırdığınızda geri dönüşünde muhattap bulma açısından faydalı olacaktır. Bu konuda İstanbulda Gergi Tavan (Gerled3D) firmasını arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbulda gergi tavan (Gerled3d) firması olarak yaptığımız işin her zaman arkasında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Kaliteli işçilik çıkarmak için her zaman detaylı ve titizlikle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İstanbul geneli gergi tavan m² fiyatlarımız alt yapı hazır olması halinde ortalama 230₺ – 350₺ arasında led ve kumaş kalitesine göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp Hattı üzerinden ölçülerinizi gönderip fiyat alabilirsiniz.