Barisol Gergi Tavan

Barisol Tavan kumaşları son zamanlarda kapalı mekanlarda ışık geçirgen doku üzerine dijital baskı gökyüzü resimleri basılarak ferah mekanlar elde edilebiliyor. Bu tür uygulamalar ise mekanın daha geniş daha ferah olmasını sağlıyor. Lake doku gergi tavan kumaşı sayesinde özellikle  fiber optik  yıldız efekti uygulamaları  yapılabilir., yansıtıcı karakteri sayesinde, daha yüksek tavan, daha adetli yıldız ve daha derin gökyüzü görüntüsünün yapılmasını sağlar. Fiber optik kolaylıkla monte ediliyor ve daha ekonomik ve en iyi görsel efektli eşsiz uygulamalar yapılabiliyor.

Barisol Tavan Sistemleri

Barisol Tavan nedir diye sorarsanız şöyle izah edebiliriz.  Germe tavan  adıyla  bilinen ürün sağlam bir çerçeve içine gerilerek, desenli yada desensiz ince pvc  barrisol tavan kumaşının kullanılmasından ibarettir.  Güzelliği, her renk ve modelin uygulanabilmesi, kaplama, şeffaflık ve 3 boyutlu görünümu sayesinde dikkat çeker. . Germe tavan sistemleri, yüksek kaliteli, Pratik ve  güvenlidir. Hayal ettiğiniz  her hangi bir resmin göz önünde olması demektir.  Barisol tavan oturduğunuz odaların kullandığınız mekanların daha da güzelleşmesini sağlar.  Daha geniş ve ferah göstermesini sağlar.  Artık evinizin iş yerlerinizin, restoran ve kafelerinizin  ya istediğiniz her hangi bir  yerin tavanlarının ve duvarlarının dekoru nasıl görüneceği  tamamen size  bağlıdır.

Gergi tavan sistemlerini en çok kullanılan çeşidi  dijital baskı germe tavan sistemidir. Bu sistemde çok zengin görsel seçenekleri vardır. İstediğiniz bir görseli uygulatabilir siniz.  Görsel açıdan mükemmel sonuçlar elde edilebilen tek tavan sistemi olup ülkemiz en çok kullanılan görselleri ise bulut görselleridir. Tavan baktığınızda bulutları ve güneşi görürsünüz.  Sanki üzerinizde bir tavan yok ve havaya bakıyormuşsunuz gibi bir duygu yaşarsınız. Böyle olmasıyla beraber mekan daha geniş ve ferah gözükür.  Bu sebeple en çok tercih edilen barisol tavan sistemleridir.  Mekan dekorunda ve mekan aydınlatmalarında da bu sistem çok kullanılır. Bu sistem sadece ev ve iş yeri dekorunda değil reklam sektöründe özellikle fuar stantlarında kullanılır. İstenilen marka veya görsel basılabildiği için tercih eline bir germe pvc kumaş türüdür.  Fuar tanıtımlarında markaların yarıştığı bir yarış olduğu için bu gergi tavan kumaşlarına istenilen efekt verilebilir.

Hazir kasa gergi tavan pvs
Barisol Gergi Tavan

Gergi Tavan

Gergi tavan ya da diğer bir deyimle germe tavan dekorasyon projelerinde tasarımlar yapabilir bu tasarımları sizin için gergi kumaşa baskı yapabilir ve istediğiniz her hangi bir özel alana montajını yapar ve uygulayabilir. Personel açısından son derece uzman genç ve dinamik bir kadroya sahiptir. verilen işleri zamanında teslim eder ve hizmetlerinin kalitesini garanti eder. Hizmet kalitesini gergi tavan sektöründe yaptığı yüzlerce referans işle kanıtlamıştır.

Günümüzde dekorasyona artan ilgi insanların yaşam alanlarını monoton görünümlerden kurtarma arzusuyla özetlenebilir. Pek tabiidir ki klasik tavan dekorasyonu uygulamaları 2010 yılından sonra özellikle, neredeyse tarih olmak üzere. Bunun nedenini soracak olursanız dekorasyon uygulamaları teknolojisinde çağ atlamamız dan dolayı. Evet dekorasyon ürünleri güncellendikçe bizleri dahada şaşırtıyor, kim düşünebilirdi ki dijital baskı teknolojileri ile tavan dekorumuza isteğimiz görseli uygulaya bileceğimizi örneğin, 3D görselli gergi tavanlar sanal gerçeklik görünümleri elde edebileceğimiz müthiş bir platform sunuyor bizlere.

Peki Gergi Tavan Nasıl Tasarlanır? ve Nasıl Uygulanır?


Tasarım konusuna gelince, burada dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır.

a) Gergi tavan uygulanacak mekanın fiziki koşulları

b) Genel mimari yapısı ve kullanılan diğer dekorasyonlar

c) Ölçüler ve görsel uyumluluk

Bu durumda gergi tavan tasarımı bu kriterler doğrultusunda uygulanabilmesi için önce mekanın fiziki koşulları incelenir ve uygun bir görsel seçilir bu seçimin önemi, renk uyumu, desen uyumu ve hatta görsel uyumu durumu da göz önünde bulundurulabilir. Genel mimari yapısı ve kullanılan diğer dekorasyon ürünleriyle ahengi sağlanmalıdır örneğin; bir avize gibi. Ölçülerde önemlidir tabi ki dar alanlarda veya ince uzun koridorlara elbette her görseli kullanamazsınız bundan ötürü kullanılabilir görseller arasından tercihler yapılmalıdır. Tüm bu tespitlerden sonra grafiker tasarıma başlar ve hazırlanan tasarımı gergi tavan kumaş üzerine dijital baskı teknolojisiyle çıktı alır.

Gergi tavan uygulama aşamasına gelince,  uygulanacağı alan için yine bir yardımcı platforma yani alçıpan havuza ihtiyaç duyar ters havuz şeklinde tavan ölçülerine göre hazırlanmış platforma monte edilerek uygulanır. Burada dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır.

a) Alan ölçülerine uygun bir havuz modeli yapılabilir

b) Tavan yüksekliğine göre havuzun derinlik ölçüleri belirlenir

c) Aydınlatma sistemi olarak gergi tavan kullanılabilir

d) Harici bir aydınlatma sistem kullanılabilir

Sonuç olarak tüm bu kriterler sağlıklı bir gergi tavan montajı için olmazsa olmazlardandır. Kaliteli bir hizmet için uzmanlık alanı gergi tavan olan ustalardan mutlaka destek almalısınız bu konuda profesyonel hizmetler alabileceğiniz DNC GERGİ tavan firmamız tam kadro 7/24 hizmetinizdedir.